faenfr

استرالیا کودکان را از اردوگاه‌ نائورو خارج کرد

  • دوشنبه, 15 بهمن 1397 ساعت 12:20
  • منتشرشده در اجتماعي

پناهجویان در جزایر نائورو و پاپوا گینه‌نو، منزوی و افسرده می‌شوند. بر این اساس بیماری‌های مختلف و خودکشی در این اردوگاه‌ها زیاد است.

به گزارش کلینی نیوز،  دولت استرالیا کودکان را از اردوگاه پناهجویی نائورو در اقیانوس آرام بیرون آورد. اسکات موریسون، نخست‌وزیر این کشور می‌گوید کمپ از حضور بچه‌ها تخلیه شده و به جز ۴ نفر، کودک دیگری در آن نیست.

موریسون تاکید کرده که بچه‌ها حق ورود به استرالیا را ندارند بلکه به کشوری ثالث فرستاده می‌شوند. او افزوده که چهار کودک باقیمانده، با خانواده‌هایشان به آمریکا خواهند رفت.

کنشگران حقوق بشر از وضعیت غیرانسانی و غیرقابل تحمل این اردوگاه‌ها بارها شکایت کرده‌اند. سازمان پزشکان بدون مرز سلامت روانی کودکان حاضر در نائورو را "فاجعه‌بار" خوانده بود. سخنگوی انجمن پزشکان استرالیا پیش‌تر و پس از مشاهده مستقیم اوضاع در نائورو گفته بود: «کمک رسانی به این کودکان ضروری است و زنده ماندن آنها به معجزه می‌ماند.»

دولت استرالیا در حالی به خواست خارج کردن کودکان از نائورو گردن گذاشته که چند هفته قبل در عملیات "حفاظت از مرزهای سرزمینی" مسیر قایق‌های پناهجویان را مسدود کرد و دو اردوگاه را بست.

دولت محافظه‌کار استرالیا از زمان روی کار آمدن، ۱۰ کمپ پناهجویی را بسته است. وزیر مهاجرت این کشور، دیوید کولمن می‌گوید در صدد تصحیح "هرج و مرج" ناشی از سیاست دولت قبلی هستیم تا موج پناهجویان غیرقانونی فروکش کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اجتماعی-استرالیا کودکان را از اردوگاه‌ نائورو خارج کرد