faenfr

ستاره موسیقی پاپ تاجیکستان برای تجلیل نابجا از زادروزش جریمه شد

  • جمعه, 19 بهمن 1397 ساعت 18:40
  • منتشرشده در اجتماعي

یک ستاره معروف موسیقی پاپ تاجیکستان برای نقض قانون تنظیم مراسم این کشور جریمه شده است. به گزارش رسانه های محلی او پس از برگزاری جشن زادروز خود همراه دوستان و هوادارانش جریمه شد.

به گزارش کلینی نیوز، فیروزه حفیظوا پس از آن که ویدیوهایی از برگزاری زادروزش را در حساب اینستاگرام خود نشر کرد، توسط دادگاهی در شهر دوشنبه، پایتخت تاجیکستان ۵ هزار سامانی (۵۳۰ دلار آمریکا) جریمه شد.

ماده ۸ قانون تنظیم جشن و مراسم در تاجیکستان برگزاری جشن زادروز در خارج از محیط خانه و خانواده را ممنوع کرده است.

قانون تاجیکستان در باره تنظیم برگزاری جشن و مراسم ملی برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ تصویب شد. این قانون در سال ۲۰۱۷ تغییر کرد و بخش‌های جدیدی به آن اضافه شد که نحوه برگزاری مراسم عروسی، مراسم تشییع جنازه و جشن تولد فرزندان را تعیین می کند.

این اقدامات محدودیت های شدید در تعداد مهمانان، زمان برگزاری مراسم، و مقدار غذا را اعمال می کند. همچنین ذبح حیوانات برای مراسم تشییع جنازه ممنوع شده است.

هدف اساسی این قانون کاهش هزینه های بیش از حد جشن و مراسم خانوادگی و جلوگیری از قرض دار شدن مردم در نتیجه برگزاری آن ها اعلام شده است.

در سال ۲۰۱۵، یک مرد تاجیک، پس از به اشتراک گذاشتن عکسی در فیسبوک که نشان می داد با یک کیک روز تولد در کافه است، جریمه شد.

دادگاه عالی تاجیکستان اعلام کرده است که در سال ۲۰۱۸ تعداد ۶۴۸ نفر با استناد به این قانون به مبلغ ۳ میلیون سامانی (۳۲۵ هزار دلار آمریکا) جریمه شده‌اند.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اجتماعی-ستاره موسیقی پاپ تاجیکستان برای تجلیل نابجا از زادروزش جریمه شد