faenfr

زن آمریکایی همه کفش‌های یک مغازه را خرید و به سیل‌زدگان آمریکایی داد

  • جمعه, 16 فروردين 1398 ساعت 11:32
  • منتشرشده در اجتماعي

سیل و بارش‌های سهمگین همچنان مناطق وسیعی از مرکز غربی آمریکا را زیر آب فرو برده و ده‌ها هزار نفر را آواره و با مصائب سیل‌زدگی و کاستی‌های پس از آن در ایالت‌هایی چون نبراسکا، داکوتای جنوبی، ویسکانسن و مینه‌سوتا روبرو کرده است.

به گزارش کلینی نیوز،در حالی که جنگ تویتیری مایکل پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با سیل زدگان ایران ادامه دارد و به مدیریت ایران انتقاد کرده بود، سیل و بارش‌های سهمگین همچنان مناطق وسیعی از مرکز غربی آمریکا را زیر آب فرو برده و ده‌ها هزار نفر را آواره و با مصائب سیل‌زدگی و کاستی‌های پس از آن در ایالت‌هایی چون نبراسکا، داکوتای جنوبی، ویسکانسن و مینه‌سوتا روبرو کرده است.

به گزارش بی بی سی ، سیل علاوه بر زیر آب بردن مناطق مسکونی هزاران هکتار از مزارع کشاورزی را هم نابود کرده و با مسموم کردن آب آشامیدنی و زراعی، هزاران خانواده را با مشکلات اقتصادی بی‌سابقه روبرو کرده به طوری که مقام‌ها در آمریکا میزان بارندگی‌ها و سیلاب‌ها را تاریخی و ویرانگر توصیف کرده‌اند.

پت ریکتس، فرماندار نبراسکا گفته جامعه کشاورزان بیشترین آسیب را از سیل‌های چند هفته گذشته دیده و "وسعت خسارات فراتر از هر مصیبت دیگری است که ایالت نبراسکا در تاریخ خود شاهد بوده است."

همزمان با فروکش کردن سیل در برخی نقاط و آغاز بازگرداندن آوراگان به خانه‌های آنها وسعت خسارات بیشتر نمایان شده و تصاویر منتشر شده از خرابی‌ها رسانه‌های آمریکایی را پر کرده است.

در این میان برخی از انسان‌دوستان هم برای کمک به سیل‌زدگان پیش‌قدم شده‌اند.

یکی از آنها ادی تریت، ۲۵ ساله است که برای کمک به سیل‌زدگان ایالت نبراسکا پیشگام شده است.

هنگامی که ادی متوجه شد یکی از فروشگاه‌های کفش حراجی بزرگ‌ برپا کرده تصمیم گرفته همه کفش‌ها را یکجا بخرد.

او پس از حدود دو ساعت مذاکره با صاحب فروشگاه او را راضی کرد که همه کفش های باقی مانده در حراج را به او یکجا بفروشد آن هم فقط در ازای ۱۰۰ دلار.

خانم تریت سپس ۲۰۴ جفت کفش به ارزش حدود ۶۰۰۰ دلار را به خانواده‌های سیل زده تقدیم کرد.

او به شبکه سی‌بی‌اس آمریکا گفته: "هر کفشی بهتر از یک کفش خیس و نم کشیده است."

آن طور که گزارش شده از میان این ۲۰۴ جفت کفش، تنها دو جفت کفش مردانه، ۱۶۲ جفت کفش‌ها بچه‌گانه و مابقی زنانه بوده است.

قرار است یک گروه داوطلب این کفش‌ها را به کشاورزان آسیب دیده نبراسکا برساند.

دریک جیلک اهل داکوتای شمالی است. او وقتی تصاویر مربوط که سیلاب و ویرانی‌ها مربوط به آن را در ایالت‌ها مجاور دید تصمیم گرفت هر طور که از دستش بر می‌‎آید کمک کند.

در فیسبوک صفحه‌ای دایر کرد و از کشاورزان و مزرعه‌داران منطقه خواست برای کمک به مزارع و کشاورزان آسیب‌دیده مقداری از کاه و یونجه انبارهای خود را اهدا کنند.

بسیاری از مزارع و دام‌داری‌ها زیر آب فرورفته و حتی با وجود فروکش کردن سیلاب، کشاورزان چیزی برای تعذیه دام‌هایشان ندارند.

کمپینی که دریک جلیک به راه انداخته بود خیلی زود با استقبال روبرو شه به طوری که او ناچار شد ۹ تریلی آذوقه دام و طیور بار بزند که روی هم هزاران دلار ارزش داشتند.

"گمان می‌کنم بهترین راه این است که وقتی می‌خواهید کمک کنید کاری یا روشی را انتخاب کنید که خودتان به آن آشنایی دارید. من از گاو و گوسفند و دام‌داری سر در می‌آوردم برای همین هم در این زمینه داوطلب شدم."

این کاروان یونجه و علف که باید حدود ۱۰۰۰ کیلومتر را برای رسیدن به مقصد طی می‌کرد در پاره‌ای از مسیر با اسکورت خودروهای پلیس هم همراه شد.

گروهبان دان کینسینگر از کلانتری استارک که یکی از اسکورت کنندگان این کاروان کمک بود گفته: "برایم تازگی داشت. ما کاروان خودروهای سوگوار و تابوت و خیلی چیزهای دیگر را اسکورت کرده بودیم اما تا به حال یونجه اسکورت نکرده بودیم."

گفتنی است رسانه های آمریکا در انعکاس خبر سیل درآمریکا  بدرستی خبرر سانی نکرده اند.

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اجتماعی-زن آمریکایی همه کفش‌های یک مغازه را خرید و به سیل‌زدگان آمریکایی داد