faenfr

کاخ سفید می‌خواهد پناهجویان را به «شهرهای پناه‌ دهنده» منتقل کند

  • شنبه, 24 فروردين 1398 ساعت 17:07
  • منتشرشده در اجتماعي

مهاجران غیرقانونی به آمریکا در شهرهای موسوم به «پناه دهنده» اسکان داده می شوند.اصطلاح شهرهای پناه دهنده (Sanctuary Cities) برای تعیین شهرهایی است که بطور کامل سیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ را اجرا نمی کنند و میزان بزه و ناامنی عمدتا در آنها بالاست.

به گزارش کلینی نیوز، ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه از نیت خود مبنی بر اسکان دادن مهاجران غیرقانونی در شهرهای موسوم به «پناه دهنده» پرده برداشت. آقای ترامپ ضمن اشاره به مانع تراشی دموکراتها در تغییر قوانین مهاجرتی آمریکا، در اقدامی تلافی جویانه در حساب توئیتر خود از عزم جدی دولت برای انتقال مهاجران غیرقانونی به این مناطق خبر داد.

 روزنامه واشنگتن پست پیشتر در گزارشی مدعی شده بود کاخ سفید در نظر داشته فشار زیادی بر تمام آژانس های مهاجرتی وارد کند تا نام تمام پناهجویانی که از آمریکای مرکزی به این کشور آمده اند، ثبت شده و به «شهرهای پناه دهنده» منتقل شوند.

گفته می شود این ایده از سوی می دیویس، معاون هماهنگ کننده سیاست های مهاجرتی کاخ سفید، در ماه نوامبر برای مبارزه حضور پناهجویان غیرقانونی در آمریکا مطرح شده بود.

اصطلاح شهرهای پناه دهنده (Sanctuary Cities) برای تعیین شهرهایی است که بطور کامل سیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ را اجرا نمی کنند و میزان بزه و ناامنی عمدتا در آنها بالاست.

خانم دیویس پیشنهاد کرده است مهاجرانی که پس از بازداشت شدن به شهر های مرزی منتقل شده اند، بتوانند به یکی از چندین «شهر پناه دهنده» نظیر شیکاگو یا لس آنجلس منتقل شوند.

بسیاری از شهرهای آمریکا بدلیل قوانین ایالتی از سیاست های سختگیرانه مهاجرتی دونالد ترامپ پیروی نمی کنند و به اصطلاح در زمره این شهرها هستند.

متی آلبنز، یکی از مدیران مهاجرتی آمریکا در جلسه کنگره بتازگی با ابتکار عمل کاخ سفید مخالفت کرد و گفت بدلیل تنظیم بودجه مراکز نگهداری از پناهجویان امکان عملی کردن آن وجود ندارد. دونالد ترامپ پس از آنکه نتوانست بودجه لازم برای ساخت دیوار هزاران کیلومتری با مرز مکزیک را از سوی کنگره آمریکا تامین کند، قصد دارد روش های جایگزین برای مبارزه با پناهجویان را بکار ببندد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اجتماعی-کاخ سفید می‌خواهد پناهجویان را به «شهرهای پناه‌ دهنده» منتقل کند