faenfr

شکایت از تبانی شرکت داروسازی اسرائیل در آمریکا

  • دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 ساعت 13:29
  • منتشرشده در اجتماعي

خبرگزاری رویترز به نقل از دادستان های آمریکایی گزارش داد: از شرکت داروسازی اسرائیل «تِوا» در آمریکا به دلیل ایفای نقش هماهنگ کننده در طرح مشارکت با 19 شرکت دیگر این کشور برای تعیین قیمت های دارو شکایت شده است.

به گزارش کلینی نیوز، خبرگزاری رویترز در گزارش روز گذشته(شنبه) خود به نقل از دادستان های آمریکایی نوشت: طرح این شرکت ها برای تعیین قیمت ها گاه بیش از یکهزار درصد قیمت ها را افزایش داده و مانع از رقابت در زمینه داروهای ژنریک شده است.
بر اساس این گزارش، افزایش قیمت دارو از سوی تولید کنندگان داروهای ژنریک و داروهایی که نام تجاری دارند، خشم عمومی را برانگیخته و همه طیف های سیاسی در آمریکا از این اقدام شرکت های داروسازی انتقاد کرده اند.
داروی ژنریک دارویی است که یک نام عمومی دارد و ممکن است توسط هر تولیدکننده‌ای، تولید و عرضه شود.
اما داروهایی که نام تجاری دارند مختص یک تولیدکننده‌ خاص هستند.
در این شکایت که روز جمعه از سوی 44 ایالت آمریکا تنظیم شده، این شرکت ها متهم هستند که در طرح های توطئه ای و غیرقانونی برای تقسیم کردن بازار بین خود و جلوگیری از رقابت و در مواردی جلوگیری از کاهش قیمت ها یا افزایش آنها شرکت دارند.
رویترز نوشت: شرکت «توا' که به نمایندگی از صنایع داروسازی توای اسراییل در آمریکا فعال است این شکایت را رد کرده است.
در متن این شکایت 500 صفحه ای، شرکت توا و دیگر شرکت های دخیل در این طرح به مشارکت در یک طرح مخرب تعیین قیمت ها که بر اساس گزارش رویترز در تاریخ آمریکا بی سابقه است، متهم شده اند.
بر اساس این شکایتنامه، توا در مرکز چنین توطئه ای قرار دارد و این شرکت صهیونیستی در تبانی با 19 شرکت دیگر قیمت های 86 اقلام دارویی را بین ژوئیه 2013 تا ژانویه 2015 به شکل قابل توجهی افزایش داده اند.
در این شکایت از 15 نفر به عنوان متهم یاد شده که روزانه این طرح را دنبال می کردند.
خرید داروهای ژنریک به خاطر قیمت به نسبت ارزان تر از داروهای تجاری، سالانه دهها میلیارد دلار در هزینه خریداران و مالیات پردازان آمریکایی صرفه جویی می کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اجتماعی-شکایت از تبانی شرکت داروسازی اسرائیل در آمریکا