faenfr

جنجال بر سر نصب پرچم‌های رنگین کمانی حامی دگرباشان جنسی در سفارت‌های آمریکا

پرچم عظیم رنگین کمانی بر فراز سفارت آمریکا در سئول روز یکشنبه پایین کشیده شد پرچم عظیم رنگین کمانی بر فراز سفارت آمریکا در سئول روز یکشنبه پایین کشیده شد

در حالی که به سفارت‌خانه‌های آمریکا در سراسر جهان ابلاغ شده برای نصب هر گونه پرچمی به غیر از پرچم آمریکا از وزارت خارجه این کشور ابتدا مجوز دریافت کنند، بعضی از این سفارت‌خانه‌ها همزمان با رژه‌های سالانه دگرباشان جنسی برای نصب پرچم‌های رنگین‌کمانی ابتکار به خرج داده‌اند.

به گزارش کلینی نیوز، تا امسال هیچ منعی برای نصب این پرچم‌ها وجود نداشت اما در سال جاری میلادی ابلاغیه‌ای به سفارت‌های آمریکا ارسال شد که خواسته بود پیش از این کار از وزارت خارجه مجوز بگیرند؛ ابلاغیه‌ای که به نظر می‌رسد توجهی به آن نشده است.

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه گذشته از این ابلاغیه جدید حمایت کرد و آن را "تصمیمی درست" خواند.

البته او تصریح کرد که هیچ منعی برای نصب چنین پرچم‌های در دیگر نقاط ساختمان سفارتخانه‌ها وجود ندارد.

به گزار رویترز، دولت دونالد ترامپ تاکنون چندین سفیر را که آشکارا دگرباشی جنسی خود را اظهار کرده‌اند معرفی کرده و چند روز پیش هم به مناسبت وارد شدن به ماه ژوئن همزمان با جشن‌های ویژه دگرباشان جنسی است این مناسبت را تکریم کرد.

با این حال، مایک پنس، معاون رئیس جمهوری در گفتگو با شبکه ان‌بی‌سی گفت: "ما از این که خدمت‌گذار همه اقشار مردم آمریکا هستیم خوشحالیم اما قرار شده از میله پرچم سفارتخانه‌های در پایتخت‌های ممالک جهان فقط یک پرچم به اهتزاز درآید و آن پرچم رسمی آمریکاست."

آقای پنس که خود از مسیحیان انجیلی است و در میان جامعه ۳۷ درصدی مسیحیان انجیلی آمریکا جایگاه دارد از مخالفان ازدواج همجنس‌گرایان است و سابقه حمایت از لوایح ضدحقوق دگرباشان جنسی هم دارد.

ابلاغیه جدید وزارت خارجه درباره پرچم‌های رنگین‌کمانی از حمایت فرانکلین گراهام، چهره برجسته مسیحیان انجیلی آمریکا هم برخوردار است. آقای گراهام که حامی سرسخت دونالد ترامپ هم هست گفته: "این پرچم اهانتی است به مسیحیان و میلیون‎‌ها پیرو مذاهب دیگر در سراسر جهان."

چند روز پیش یک دیپلمات دولت آمریکا که نخواسته بود نامش فاش شود به روزنامه واشنگتن پست گفته بود سفارتخانه‌ها در واکنش به این ابلاغیه یک "شورش تمام عیار" به راه انداخته‌اند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اجتماعی-جنجال بر سر نصب پرچم‌های رنگین کمانی حامی دگرباشان جنسی در سفارت‌های آمریکا