faenfr

طرح توانمندسازی زنان ایوانکا ترامپ

ایوانکا ترامپ، دختر و مشاور ارشد ریاست جمهوری آمریکا در مراسمی از پیشرفت در طرح توانمندسازی زنان خبر داد و گفت در فاز بعدی، مبلغ ۲۷ میلیون دلار به ۱۴ پروژه در ۲۲ کشور جهان اختصاص می‌دهد. بیشتر این طرح‌ها در کشورهای حوزه آفریقا، آمریکای لاتین و جنوب شرقی آسیا هستند.

به گزارش کلینی نیوز، ایوانکا ترامپ روز چهارشنبه ۱۹ تیرماه و در مراسمی در کاخ سفید، اعلام کرد این ۱۴ پروژه از میان ۱۲۰ طرح پیشنهادی، انتخاب شده است.

ابعاد این سرمایه‌گذاری به شکلی است که برای مثال به یک هزار و ۴۰۰ زن در رواندا کمک می‌کند وارد بخش انرژی شوند، و برای هشت هزار و ۷۰۰ زن در برزیل، شیلی، کلمبیا، مکزیک و پرو، این امکان را فراهم می‌کند که برای شغل‌هایی در حوزه فناوری تربیت شده و آموزش ببینند.

طرح توسعه جهانی و رفاه زنان که ایوانکا ترامپ از ماه فوریه (پنج ماه پیش) شروع کرد، هدفش تشویق به استخدام زنان در کشورهای در حال توسعه است.

در ماه آوریل و در سفری به ساحل عاج، ایوانکا ترامپ با دانیل دانکن، معاون رئیس جمهوری این کشور دیدار کرد و لایحه‌ای تصویب شد که وضعیت حقوقی و جایگاه زنان را ارتقا می‌دهد. قانون مزبور در حوزه قانون ازدواج بود که اداره دارایی‌های خانوادگی را به زوج می‌دهد.

برداشتن موانع قانونی در حوزه توانمندسازی اقتصدی زنان، از بنیان‌های طرح توسعه جهانی و رفاه زنان است که بنا دارد تا سال ۲۰۲۵ و در کشورهای در حال توسعه، توانمندسازی ۵۰ میلیون زن را اجرایی کند.

{loadposition sc_position}
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فشافویه-ایجاد دفتر نمایندگی ارشاد و سینما در بخش فشافویه