faenfr

ترامپ تهدید به قطع کمک‌های فدرال به کالیفرنیا کرد

ترامپ در توییترش نوشته است: "هر ساله آتش سوزی در کالیفرنیا رخ می‌دهد و هر بار آنان برای گرفتن کمک مالی به سراغ دولت مرکزی می‌آیند. دیگر بس است. خودتان باید فکری کنید آقای فرماندار".

به گزارش کلینی نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک مرافعه توییتری با فرماندار کالیفرنیا تهدید کرد که بودجه فدرال کمک به کالیفرنیا را قطع خواهد کرد.

نزدیک به ۱۰۰ هزار هکتار در آتش‌سوزی‌های یک هفته اخیر این ایالت سوخته است و هزاران نفر مجبور به ترک خانه‌هایشان شده‌اند.

آقای ترامپ با سرزنش کردن گوین نیوسام، فرماندار دموکرات کالیفرنیا نوشته است که او "در مدیریت جنگل‌ها بسیار ضعیف عمل کرده است".

چندین آتش‌سوزی بزرگ امسال در مناطقی که جنگلی نبودند رخ داده است.

آقای ترامپ در توییترش نوشته است: "هر ساله آتش سوزی در کالیفرنیا رخ می‌دهد و هر بار آنان برای گرفتن کمک مالی به سراغ دولت مرکزی می‌آیند. دیگر بس است. خودتان باید فکری کنید آقای فرماندار".

نیوسام که از منتقدان اصلی سیاست‌های محیط زیستی دونالد ترامپ است، در پاسخ نوشته: "وقتی که به گرمایش زمین اعتقاد نداری، گفتگو کردن با شما بی‌معنی است".

به نوشته مقالات آکادمی ملی علوم ایالات متحده آمریکا و براساس تحقیقات جدید، بالا رفتن دمای هوا در پی گرم شدن کره زمین باعث شده تا آتش‌سوزی‌های بزرگی در کالیفرنیا اتفاق بیافتد و حتی رطوبت بالای زمستان پیش از آن هم در این مسئله تاثیری ندارد.

خشک بودن و گرم بودن هوا موجب می‌شود که گیاهان رو به خشکی و بی‌آبی رفته و به راحتی آتش بگیرند.

دونالد ترامپ سال گذشته نیز تهدید مشابهی برای قطع بودجه کرده بود، زمانیکه مرگبارترین آتش‌سوزی در کالیفرنیا موجب مرگ ۸۶ نفر گردید.

{loadposition sc_position}
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اجتماعی-ترامپ تهدید به قطع کمک‌های فدرال به کالیفرنیا کرد