faenfr

رهبر حزب کارگرانگلیس،نخست‌وزیر انگلیس را به فروش نظام خدمات درمانی بریتانیا به ترامپ متهم کرد

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر

حزب کارگر، حزب اصلی مخالف دولت در بریتانیامی‌گوید اسناد و مدارک رسمی نشان می‌دهد حزب حاکم محافظه‌کار، نظام خدمات درمانی این کشور را در قراردادهای تجاری آینده به فروش خواهد گذاشت.

به گزارش کلینی نیوز، نظام خدمات درمانی بریتانیا (NHS) دولتی است و با مشکلات متعددی از جمله کمبود پرستار رو‌به‌رو است. حفظ این نظام برای بسیاری از رای‌دهندگان مهم است.

به گزارش رسانه های انگلیس جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر گفته است اسناد و شواهد نشان می‌دهد که مذاکرات مقدماتی با آمریکایی‌ها بر سر قیمت داروها و نظام خدمات درمانی بریتانیا انجام شده است.

آقای کوربین گفته است اسنادی بالغ بر ۴۵۱ صفحه از دو سال مذاکرات تجاری حزب محافظه‌کار با ایالات متحده در دست دارد که نشان می‌دهد بقای این نظام خدمات درمانی به نتیجه انتخابات ماه آینده مرتبط است.

شبکه چهار تلویزیون بریتانیا ماه پیش گزارشی با همین مضمون پخش کرد.

کوربین گفته است آمریکا خواهان دسترسی کامل به این نظام درمانی است و می‌خواهد قوانین نظارتی بر قیمت داروها کاهش یابند.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا اتهام‌ وارده را "مزخرف" خوانده است.

حزب محافظه‌کار بریتانیا که در نظرسنجی‌ها از رقبای خود به میزان قابل توجهی جلوتر است در مانیفست انتخاباتی خود گفته است که بر سر قیمت داروها و نظام خدمات درمانی "مذاکره نخواهد کرد."

اما حزب کارگر اسناد دولتی را نشان داده که شامل شش دور مذاکرات میان مقام‌های بریتانیا و آمریکا در لندن و واشنگتن از ژوئیه ۲۰۱۷ تا ژوئیه ۲۰۱۹ است.

این اسناد نشان می‌دهند که آمریکا مایل به مذاکره در باره قیمت‌گذاری داروها، به خصوص افزایش مدت دوره حق امتیاز داروها برای جلوگیری از استفاده از داروهای ژنریک ارزان‌تر است.

ایالات متحده در حال حاضر دو و نیم برابر بیشتر از نظام خدمات درمانی بریتانیا برای داروها پول می‌پردازد.

ادعای حزب کارگر مبنی بر این که در یک قرارداد تجاری آزاد با آمریکا، حزب محافظه‌کار، سیستم خدمات درمانی بریتانیا را به فروش خواهد گذاشت، یکی از مهم‌ترین تبلیغات این حزب در نبرد انتخاباتی است.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اجتماعی-رهبر حزب کارگرانگلیس،نخست‌وزیر انگلیس را به فروش نظام خدمات درمانی بریتانیا به ترامپ متهم کرد