faenfr

برخی مشتریان اوبر در آمریکا قربانی آزار جنسی می‌شوند

شرکت اوبر برای اولین بار گزارشی در مورد تجاوز و آزار جنسی مسافران و رانندگان خود منتشر کرده است. طبق این آمار در طی دو سال نزدیک به ۶ هزار مورد آزار جنسی و تجاوز مسافران و رانندگان در آمریکا گزارش شده است.

به گزارش کلینی نیوز، شرکت اوبر روز پنجشنبه ۱۴ آذر (۵ دسامبر) گزارشی ۸۴ صفحه‌ای درباره موارد تجاوز و آزار جنسی مسافران و رانندگان خود منتشر کرد. این نخستین بار است که این شرکت آمریکایی دست به چنین کاری زده است.

به گزارش خبرگزاری دویچه وله آلمان، اوبر (Uber) یک سفریس هم‌سفری آنلاین است. اپلیکیشن تلفن هوشمند به طور خودکار مسافران را با نزدیک‌ترین راننده مرتبط می‌کند و موقعیت مسافر را به راننده می‌فرستد.

گزارش امنیتی شرکت اوبر که اکنون منتشر شده است، بازه زمانی ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی را دربرمی‌گیرد.

در این گزارش از نزدیک به ۶ هزار مورد تجاوز و آزار جنسی مسافران و رانندگان اوبر سخن رفته که ۴۶۴ مورد از این‌ها تجاوز صورت گرفته است.

طبق این گزارش در طی این دو سال ۱۹ نفر در آمریکا در پی ضرب و شتم جان خود را از دست دادند. هشت نفر از آنها مسافر، هفت نفر راننده و چهار نفر نیز افرادی ثالث بوده‌اند.

طبق گزارش اوبر اکثر قربانیان تجاوز و آزارهای جنسی مسافران زن و در هفت درصد موارد نیز رانندگان اوبر بوده‌اند.

شرکت اوبر در گزارش‌خود آزارهای جنسی را در پنج مقوله دسته‌بندی کرده‌است، از لمس‌و تماس‌های بدنی ناخواسته تا تجاوز.

شرکت اوبر در عین حال در گزارش خود تأکید می‌کند که در طی دو سال مزبور مجموعا ۳ / ۲ میلیارد مورد مسافرکشی توسط این شرکت به ثبت رسیده و این امر در ۹ / ۹۹ درصد موارد نیز بدون مشکل انجام گرفته است.

اوبر در دوران اخیر در تلاش ایجاد و استفاده از ابزارهایی بوده که امنیت مسافران و رانندگان را افزایش می‌دهد. برای نمونه نزدیک به یک میلیون متقاضی که قصد داشتند، به عنوان راننده برای اوبر فعالیت کنند، در آزمون‌های لازم رد شدند.

افزون بر این ۴۴ هزار راننده نیز در جریان بازبینی و بررسی‌های مجدد از فهرست رانندگان اوبر حذف شده‌اند.

شرکت اوبر که ده سال پیش تأسیس شد و مقر آن در سانفرانسیسکو است، در چندین کشور جهان فعالیت دارد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اجتماعی-برخی مشتریان اوبر در آمریکا قربانی آزار جنسی می‌شوند