faenfr

فغانی بازی آرژانتین فرانسه را سوت می‌زند

قاطعیت فغانی در بازی اولی که سوت زد، مورد تقدیر برخی قرار گرفت. در این صحنه او به توماس مولر از آلمان اخطار داد. قاطعیت فغانی در بازی اولی که سوت زد، مورد تقدیر برخی قرار گرفت. در این صحنه او به توماس مولر از آلمان اخطار داد.

درخشش علیرضا فغانی و دو داور دیگر موجب شده تا کمیته برگزاری جام جهانی آنها را برای بازی حساس مرحله حذفی برگزینند.

به گزارش کلینی نیوز، بنا بر اعلام فیفا، علیرضا فغانی به همراه کمک هایش رضا سخندان و محمدرضا منصوری، روز شنبه ۹ تیر در مرحله یک هشتم، بازی تیم های آرژانتین و فرانسه را قضاوت خواهد کرد

در این مرحله از جام جهانی ۱۶ تیم حضور دارند که در رقابت های مقابل هم، ۸ تیم حذف می شوند. برنده آرژانتین و فرانسه، باید برای برگزاری دیدار یک چهارم به دیدار برنده بازی اروگوئه و پرتغال برود.

فغانی و کمک هایش بازی آلمان مکزیک را ابتدا در این جام سوت زدند که به شکست آلمان منجر شد. اقتدار فغانی در مواجه با ستاره های آلمان بازتاب زیادی در فضای مجازی داشت.

در دیگر بازی مرحله گروهی، آقای فغانی بازی برزیل و صربستان را داوری کرد.

گفته می شود فغانی با امتیاز اندکی بعد از یک داور دیگر، در مرحله گروهی در بالاترین موقعیت قرار دارد و چون تیم ایران حذف شده، اگر داوری بازی شنبه به خوبی برگزار شود، شاید او و کمک هایش در مراحل بعد نیز داوری کنند.

علیرضا فغانی ۴۰ ساله، اهل شهر بردسکن در استان خراسان رضوی  و ساکن شهر ری تهران است. او از سال ۲۰۰۸ وارد لیست داوران بین المللی شد. او تا کنون غیر از دربی های استقلال پرسپولیس، در لیگ قهرمانان آسیا، فینال جام ملت های آسیا، دیدار فینال جام باشگاه های جهان و فینال المپیک ۲۰۱۶ ریو، سوت زده است.

از ایران تنها یکبار محمد فنایی در فینال جام جهانی بین برزیل و ایتالیا توانست به عنوان کمک داور شرکت داشته باشد.

{loadposition sc_position}
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-ورزشی-فغانی بازی آرژانتین فرانسه را سوت می‌زند