faenfr

آلمان در پی تشدید مجازات استفاده از مواد آتش‌زا در استادیوم‌‌ها

  • جمعه, 09 آذر 1397 ساعت 08:14
  • منتشرشده در ورزشی

در شرایط کنونی استفاده از مواد آتش‌زا در استادیوم‌های آلمان ممنوع است و افرادی که از این مواد استفاده می‌کنند، جریمه نقدی می‌شوند. در صورت تصویب این طرح از سوی وزرای داخلی ایالت‌های آلمان جریمه نقدی این افراد سنگین‌تر می‌شود.

به گزارش کلینی نیوز، نمایندگان چند ایالت‌ آلمان خواستار تشدید مجازات‌ برای آن گروه از هواداران تیم‌های ورزشی هستند که در استادیوم‌ها از مواد آتش‌زا استفاده می‌کنند. وزرای داخلی ایالت‌ها باید با این تصمیم موافقت کنند.
نمایندگان آن گروه از ایالت‌های آلمان که ائتلاف احزاب دمکرات مسیحی و سوسیال مسیحی با حزب سوسیال دمکرات آلمان در آن‌ها قدرت را در دست دارند، روز پنج‌شنبه هشتم آذر (۲۹ نوامبر) در شهر ماگدبورگ موافقت خود را با اعمال مجازات‌هایی شدیدتر در مورد هواداران تیم‌های ورزشی اعلام کردند که در استادیوم‌های این کشور از مواد آتش‌زا استفاده می‌کنند.

البته این تصمیم‌گیری برای اجرایی شدن باید به تصویب وزرای داخلی ایالت‌های آلمان برسد. اجلاس این وزرا تا روز جمعه نهم آذر (۳۰ نوامبر) ادامه دارد. در صورت تصویب چنین طرحی یک کار-گروه برای اجرایی کردن آن مسئول تعیین "اقدامات مناسب" در این باره می‌شود.

در شرایط کنونی استفاده از مواد آتش‌زا در استادیوم‌های آلمان ممنوع است و افرادی که از این مواد استفاده می‌کنند، جریمه نقدی می‌شوند. در صورت تصویب این طرح از سوی وزرای داخلی ایالت‌های آلمان جریمه نقدی این افراد سنگین‌تر می‌شود.

در این طرح برگزارکنندگان مسابقات ورزشی در استادیوم‌ها نیز بر مسئولیت‌شان افزوده می‌شود و آنها مسئول برگزاری مطمئن و بدون حادثه مسابقات می‌شوند.

واکنش‌ها

به گزارش خبرگزاری رسمی آلمان اندی گروته، سناتور امور داخلی شهر هامبورگ آلمان که عضو حزب سوسیال دمکرات آلمان است، در این باره گفت: «جریمه نقدی سنگین مثلا پنج‌هزار تا ۱۰ هزار یورو برای چنین اقداماتی می‌تواند موثر باشد.»

هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان نیز در این باره گفت: «من شخصا موافق جریمه‌‌های بسیار سنگین برای چنین متخلفانی هستم؛ متخلفانی که اقدامات خود را هر هفته در استادیوم‌ها تکرار می‌کنند.»

پتر بویت، وزیر امور داخلی ایالت هسن آلمان، پیشنهاد کرده است که جریمه متخلفانی که در استادیوم‌ها یا در تظاهرات مواد آتش‌زا استفاده می‌کنند، زندان باشد، نه جریمه نقدی.

این سخنان وزیر امور داخلی ایالت هسن آلمان خشم بسیاری از مسئولان و انجمن‌های هواداران تیم‌های ورزشی را برانگیخته است. آندرآس رتیگ، مدیر عامل تیم "سنت پائولی" آلمان که در لیگ دوم باشگاه‌های فوتبال آلمان جای دارد، به شدت مخالف تشدید مجازات‌هاست.

آندرآس رتیگ در این باره به خبرنگار خبرگزاری آلمان گفته است این جریمه‌ها یا حتی مجازات حبس "هیچ تاثیری ندارند و کمکی نمی‌کنند"

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-ورزشی-آلمان در پی تشدید مجازات استفاده از مواد آتش‌زا در استادیوم‌‌ها