faenfr

شکایت فوتبالیست‌های زن علیه تبعیض جنسیتی در فدراسیون فوتبال آمریکا

شماری از فوتبالیست‌های زن عضو تیم ملی فوتبال آمریکا علیه فدراسیون فوتبال این کشور به دادگاه شکایت کرده‌اند، زنان فوتبالیست‌ فدراسیون فوتبال آمریکا را متهم می‌کنند که کم‌تر از بازیکنان مرد به آنها دستمزد پرداخت کرده‌ است.

به گزارش کلینی نیوز، تعدادی از مشهورترین بازیکنان عضو تیم ملی فوتبال زنان آمریکا روز جمعه ۸ مارس، روز جهانی زنان،  به دلیل تبعیض جنسیتی علیه فدراسیون فوتبال آمریکا به دادگاه فدرال لس‌آنجلس شکایت کردند.

آنها فدراسیون فوتبال آمریکا را متهم می‌کنند که نسبت به آنان در عرصه‌های گوناگون آموزش، سفر و همچنین شرایط بازی، در مقایسه با بازیکنان مرد، تبعیض قائل شده است.

فوتبالیست‌های زن آمریکایی شکایت خود را حدود سه سال پیش به "کمیسیون فرصت‌های شغلی برابر" در آمریکا تسلیم کرده بودند.

گفتنی است که زنان فوتبالیست‌ آمریکایی جزو برترین‌ها در سطح جهان هستند و تا به حال در جام جهانی و مسابقات المپیک بارها قهرمان شده‌اند.

بازیکنان تیم ملی فوتبال آمریکا اکنون شاکی هستند که با وجود موفقیت‌شان در مسابقات جهانی دستمزدهایی بسیار کمتر از همتایان خود در تیم مردان دریافت کرده‌اند.

مگان رپینو و آلکس مورگان، فوتبالیست‌های مشهور، از جمله شاکیانی هستند که درخواست غرامت کرده‌اند. این فوتبالیست‌ها می‌گویند با وجود اینکه بهتر از بازیکنان مرد در میدان بازی درخشیده‌اند در سال‌های گذشته بسیار کم دستمزد دریافت کرده‌اند.

فدراسیون فوتبال آمریکا درباره  شکایت اعضای تیم ملی فوتبال زنان آمریکا تا کنون واکنشی نشان نداده است.

شکایت فوتبالیست‌ها سه ماه پیش از برگزاری مسابقات جهانی فوتبال زنان در فرانسه اتفاق افتاده است. قرار است فوتبالیست‌های آمریکایی در بازی مسابقات جهانی فوتبال زنان از عنوان قهرمانی جام جهانی خود دفاع کنند.

{loadposition sc_position}
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فضاي مجازي-نرم افزارها-احتمال سرقت اطلاعات میلیون‌ها کاربر فیسبوک